Isıtma Cihazları Üretim Tesisimiz

1977 yılından beri ısıtma sektöründe faaliyet gösteren MAKTEK’ in İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan Kazan, Kombi, Kat Kaloriferi , Sıcak Hava Jeneratörü ve Radyant Isıtıcı Üretim Tesisleri, malzeme alımından, üretim proseslerine, ambalajlamadan , son kontrole kadar ISO 9001 Kalite Güvence ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri standartlarında faaliyet göstermektedir.

KAZAN, SICAK HAVA CİHAZI VE KAT KALORİFERİ HATTI

1982 yılından beri faaliyette olan ve ısıtma sektörü ihtiyaçlarına göre teknolojik alt yapısı sürekli yenilenen bu hatta; kombi Merkezi sistem Kazan, Katı ve Sıvı Yakıtlı Kat Kaloriferi , Sıcak Hava Cihazı ve Borulu Tip Radyant Isıtıcılar üretilmektedir.
Özel kalite belgesine sahip olan sacların Kaynak bölümünde şekil verilmesiyle başlayan üretim yolculuğu; tam entegre tesis içindeki montaj ve boyama bölümünde devam eder.
Son aşamada hatta üretilmiş her cihaz için ayrı ayrı gerçekleştirilen kalite testleri sonuçları, kalite kontrol raporlarına işlenir ve cihazın seri numarasıyla birlikte kayıt altına alınır. Bu aşamada amaçlanan, arıza geri bildirimlerinde cihazın seri numarasının sisteme girilerek geriye dönük kalite kontrol raporlarına kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaktır.

Paketleme bölümünde, nakliye esnasında oluşabilecek her türlü hasara karşı özel olarak yapılan balonlu ambalaj ile paketlenen cihazlar; özel paletlere oturtularak yüklemeye hazır hale gelir.

KOMBİ HATTI

En üst standarttaki komponentler kullanılarak üretilen MAKTEK Kombilerin üretim yolculuğu komponent montajı ile başlar. Daha sonra özel tasarım kasanın cihazın üzerine giydirilmesi ve ön panelin montajı ile devam eder.
Son aşamada, gaz ; sızdırmazlık ve rüzgar testlerine tabi tutulan kombiler, güvenli kullanıma hazır hale gelir. Bu testler, Gaz Yakan Cihazlar direktifine uygun olarak yapılmaktadır.
Test sonuçları, kalite kontrol raporlarına işlenir ve cihazın seri numarasıyla birlikte kayıt altına alınır. Bu aşamada amaçlanan, arıza geri bildirimlerinde cihazın seri numarasının sisteme girilerek geriye dönük kalite kontrol raporlarına kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamaktır.

ARGE

Müşteri talepleri ve sektördeki yenilikler doğrultusunda projelerini sürdüren ARGE bölümü, üretim tesisinin beynidir. Mevcut ürünlere yönelik iyileştirme çalışmaları ve yeni ürün geliştirme faaliyetleri burada planlanır.
Yenilebilir ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımı, çevre sağlığı, verimlilik, endüstriyel ısınma sistemleri ve kaskad ısınma sistemleri, akıllı kontrol sistemleri ARGE bölümünün stratejik olarak üzerinde çalıştığı konulardır.

Türkiye’nin önde gelen tam entegre ısıtma cihazı üretim tesislerinden birine sahip olan MAKTEK, üretmiş olduğu ürünlerin, yurtiçi dağıtımının yanı sıra, başta AB ülkeleri olmak üzere, pek çok ülkeye ihraç etmektedir.

Panel Radyatör Üretim Tesisimiz

1994 yılında Türkiye’deki 4. panel radyatör üretim tesisi olarak faaliyete geçen KİMMET A.Ş, 2002 yılında yapılan dev yatırımla birlikte %100 otomatik üretim prosesine geçerek, yine sektörde öncü olmuştur. Tesis, hammadde alımından üretim prosesine, boya prosesinden ambalajlama ve paletizasyona kadar tüm üretim aşamalarında ISO 9001 Kalite Güvence sistemi standartlarında faaliyet göstermektedir.

Radyatör imalatında kullanılan özel çelik saclara form verildikten sonra tam otomatik bantta kaynaklanmasından sonra sızdırmazlık testine tabi tutulan her radyatör, Türkiye’nin en modern boyahane tesislerinden biri olan MAKTEK boyahanesinde en ileri teknolojilerle boyanarak korozyona ve darbelere karşı dayanıklı hale getirilir.
Üretimin her aşamasında son derece titizlikle uygulanan kalite kontrol sistemi ile her MAKTEK panel radyatör, yıllarca güvenli ve verimli ısıtmayı garanti eder.

İzmir Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş olan tesiste üretilen panel radyatör ve havlu radyatörler; yurt içi dağıtımın yanı sıra , başta AB ülkeleri olmak üzere, dünyanın dört bir yanına ihraç edilmektedir.